|
Jazzanova - Jazzanova Remixed |
PDF
|
| Štampaj |
|
E-pošta
|
|
Thursday, 29 May 2003 |
..Jazzanova Remixed jeste zaista fantastičan dupli disk najfinijeg new jazz zvuka koji zaslužuje da se nađe u svakoj kolekciji.Jer do sada smo imali priliku da gledamo na svet očima Jazzanove , a ovim naslovom nam se pruža jedinstvena prilika Jazzanove viđene očima drugih autora koji predstavaljaju svet.
Jazzanova remixed jeste dupli cd album grupe po imenu Jazzanova - možda najpoznatijih remiksera sa ove strane okeana, samo što ovaj put oni ne remiksuju već su kao što i sam naziv kaže remixed i to od strane veličina kao sto su Stereolab, Victor Duplaix, Beanfield, King Britt, Kyoto Jazz Massive.... Nesumnjivo je da se evolucija svih autora na ovom disku kretala upravo u onom pravcu u kom su išli remiksi koje je radila Jazzanova tako da za ovo izdanje možemo reći da predstavlja odredjeni omaž članovima grupe koja dolazi iz Nemačke pod pokroviteljstvom sopstvene etikete Jazzanova Compost Records.
Ovo izdanje donosi ukupno 23 pesme za koje ne možemo reći da su potpuno remiksovane jer se posle slušanja stiče utisak da autori možda nisu imali hrabrosti da sami potpuno preuzmu i odvedu Jazzanovu u nekom drugom pravcu, već su se umesto da naprave kvalitetan remiks trudili da pokažu kako da od već gotove Jazzanovine pesme mogu da naprave novu bolju Jazzanovinu stvar time potpuno zaboravljajući na sopstvene kvalitete koji se na ovom albumu mogu tek nadovestiti. Ruku na srce neki od autora su ipak rešili da se poigraju sa delima već pomenutih autora tako da ovo izdanje ipak zaslužuje naziv remixed, i remiksi poput DJ DSL -a: The One - Tet pokazuju kako se radi posao - ubacujuci elemente funka i hip hopa vešto izbegavajući sve komercijalne zamke ovog žanra isporučujući nešto na šta bi i Mark B & Blade bili ponosni, Stereolab sa svojim prepoznatiljvim zvukom od Another New Day pravi upravo to , fusija new jazz-a, elektronike i post rock-a, zaista nešto vredno slusšnja pred novi dan, dok Kyoto Jazz Massive nepogrešivo kombinuje afro beat sa trenutno aktuelnim brazilelectro žanrom gde je svaka stvar na svome mestu dok je krajnji efekat zaista zadivljujuć. Jazzanova Remixed jeste zaista fantastičan dupli disk najfinijeg new jazz zvuka koji zaslužuje da se nadje u svakoj kolekiciji ma kog opredeljenja ona bila jer spisak ljudi koji su dali neki svoj pečat jazzanovinim delima seže i ka drugim pravcima kao što su hip –hop i broken beats čiji je doprinos ipak mnogo veći za razliku od prijatelja sa matične etikete Compost od kojih se možda očekivalo mnogo više. Krajnji rezultat jeste neinventivnost , neinventivnost pojedinaca a ne cele evropske scene - nadam se. Uroš Jelić © Kontra Magazin |